RUBEN villamatto 200x300 cm
Jaksota ostot eriin Elpyn avulla.
Maksa alk. 39 EUR/kk.
Ei saatavilla
Käsin tuftattu villamatto, jossa tiivis, pehmeä nukka. Raitakuvio on luotu leikkaamalla nukka eri pituiseksi. Kuvio antaa matolle hillityn eloisan ilmeen ilman, että se vie liikaa huomiota huoneessa. Sitä ihanan luonnollista ja lämmintä tunnetta, kun laitat jalat aidolle villamatolle, ei voi sanoin kuvailla. Tyylikäs RUBEN-matto sopii kaikkialle. Se luo lämpöä ja on luonnostaan likaa hylkivä. Jokainen käsinkudottu matto on ainutlaatuinen. Nukan pituus 1 cm. Paksuus 1,5 cm. 2500 g/m².
Materiaali: Nukka: 100% villaa.
Koko: 200x300 cm.
Hoito-ohje: Imuroi matto säännöllisesti ilman harjaa tai pyörivällä suulakkeella.
Villamatot ovat luonnostaan likaa hylkiviä villan sisältämän rasvan ansiosta. Mahdollinen lika jää maton pintaan ja poistetaan imuroimalla tai tuulettamalla. Pienet tahrat voidaan poistaa painelemalla haaleaan veteen kostutetulla liinalla. Ammattimainen pesu.
Vinkki: Käytä maton alla STOPP-liukuestemattoa. Se ehkäisee liukastumisia ja suojaa sekä mattoa että lattiaa. Käännä mattoa silloin tällöin, jotta se kuluisi tasaisesti. Voimakas auringonvalo voi haalistaa värejä.
Tuotenumero: 1671160-01
- Leveys 200 cm
- Lomake Suorakulmainen
- Materiaali Kudottu
- Pituus/syvyys 300 cm
- Materiaali 100% Villaa
Muut ovat tätä mieltä
Arvosana 4 / 5 Vahvistettu ostajaHieno ja pehmeä
Hieno ja pehmeä
Caroline R — 2023-12-14
Ilmoitettu
Arvosana 1 / 5 Ansoja hiukset
Tuli valitus tästä matosta. Tukkakasan kaataminen, vaikka pölyttin sen useita kertoja useita viikkoja se ei estänyt ansa... harmi muuten kivalle matolle.
vicsja94 — 2022-06-20
Ilmoitettu