JONIE rullaverho pellavasta
38,99 EUR
64,99 EUR
Jaksota ostot eriin Elpyn avulla.
Maksa alk. 6,30 EUR/kk.
Lue lisää
2 varastossa olevat koot Toimitetaan 3-6 arkipäivää
Rullaverho aidosta pellavasta, joka on sertifioitu eurooppalaisesta pellavasta. Verho on sileää, hieman ohuempaa laatua, joka on miellyttävä. JONIE-verhon pellava on pesty, jotta siitä saadaan pehmeämpi ja joustavamman tuntuinen. Pellava on laatu, joka myös muuttuu pehmeämmäksi ja mukavammaksi ajan myötä, joten voit nauttia JONIEsta pitkään. Rullaverho ripustetaan tavalliseen verhotankoon. Korkeutta säädetään solmimisella. Raikas värimaailma on saanut inspiraationsa luonnosta.
Pellava on hieno luonnonmateriaali, joka muuttuu ajan myötä pehmeämmäksi ja notkeammaksi. Vinkki erityisen pehmeän ja kauniin laskeutumisen aikaansaamiseksi on käyttää höyrystintä, kun ripustat pellavaverhot paikoilleen. Höyrystimessä yhdistyvät lämpö ja höyry, ja se tekee verhoista joustavammat.
Vinkki/neuvo: Se helpottaa käärimistä ja suoran alareunan saamista. Jos verhossasi on valkoinen tausta, voit taittaa alareunan kahteen kertaan ennen kuin rullaat sen tankoon, jotta saat kuvioidun rullan alareunaan.
European Flax -sertifioitua pellavaa, mikä tarkoittaa, että tuote sisältää korkealaatuista pellavaa. Pellava on viljelty ympäristö ja jäljittävyys huomioon ottaen koko tuotantoprosessin osalta aina kasveista kuituihin asti.
Materiaali: 100% Pellava.
Koko: Pituus: Suurin pituus 90 cm, pienin pituus 20 cm. Valitse leveys tilattaessa.
Määrä pakkauksessa: 1.
Paino: 160 g/m².
Kutistuma max 5 %. Konepesu 40 °C. Pidennä verhojen käyttöikää imuroimalla ne varovasti pehmeällä suulakkeella tasaisin väliajoin. Näin vältät pölyn ja lian tunkeutumisen kankaaseen. Lisäksi verhot säilyttävät värinsä pidempään. Tahrat poistetaan lämpimään veteen kostutetulla vaalealla liinalla. Taputtele tahraa varovasti liinalla, höyrytä ja anna kuivua.
Tuotenumero: 1706571-04
Muut ovat tätä mieltä
Arvosana 5 / 5 Vahvistettu ostajaVerhot
Toimitetaan nopeasti ja laadukkaasti.
Kerstin W osti
Vaaleanharmaa koossa 140
Kerstin W — 2023-08-11
Ilmoitettu
Arvosana 4 / 5 Vahvistettu ostajaIloinen
Erittäin mukava laatu ja väri! Hieman lyhyempi kuin olin kuvitellut, ja voisin toivoa, että sen mukana olisi jonkinlainen keppi tai tanko alareunassa. Muuten erittäin tyytyväinen!
Aurora D osti
Laventeli koossa 120
Aurora D — 2023-09-01
Ilmoitettu
Arvosana 3 / 5 Vahvistettu ostajaHissi verho
Hissiverho edulliseen hintaan, mutta toivon, että se olisi hieman paksumpi kangas.
Elisabeth L osti
Haalea persikka koossa 140
Elisabeth L — 2023-09-29
Ilmoitettu